چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد 1392

زمان : 3 تا 10 آبان 1392

مکان : تهران

دبیر جشنواره : حمیدرضا کفاش

هدف جشنواره : شناسایی، انتخاب و معرفی فیلم ‌های علمی، آموزشی و تربیتی، بهره‌ گیری از توانایی‌ صنعت سینما در پیشبرد فرآیند یاددهی و یادگیری و تبادل فرهنگی و هنری میان کشورمان با دیگر کشورها

 

تعداد 1532 فیلم ایرانی و خارجی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

یک هزار و 263 اثر ایرانی و 269 اثر خارجی از 29 کشور جهان به این جشنواره ارسال شده که هیئت انتخاب جشنواره در حال ارزیابی اولیه این فیلم‌ها هستند که به زودی پایان می‌یابد.

همچنین 73 انیمیشن، 33 فیلم دانش آموزی، 19 فیلم در بخش فرهنگیان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که میزان فیلم‌های ارسالی فرهنگیان نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

داوران دانش آموزی جشنواره نیز انتخاب شده‌اند که 28 و 29 مهر فیلم خود را برگزیده و آرا شان را اعلام می‌کنند.

جشنواره بین المللی فیلم رشد از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین جشنواره‌های فیلم است که از سال 1342 شمسی با هدف آموزشی و تربیتی با مدیریت وزارت آموزش و پرورش و اهتمام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار می‌شود.

 

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، شمار مجموع آثار ارسالی به این جشنواره در مقایسه با دوره پیشین ۲۵ درصد و شمار آثار خارجی که از ۴۸ کشور از پنج قاره جهان دریافت شده 10 درصد افزوده شده است.

یدالله کریمی(مدیر اجرایی) می گوید: افزون بر کمیت آثار، کیفیت آثار نیز در این دوره افزایش قابل توجهی داشته است.

آثار برگزیده این جشنواره در ۲۰۰ مدرسه ، ۱۰ کانون فرهنگی تربیتی و هفت سالن سینما در مناطق مختلف شهر تهران و همزمان ، در مدارس چابهار و سواحل مکران (دریای عمان) اکران شد.