فهرست مستندهای نهمین جشن خانه سینما

 سام کلانتری، دبیر نهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران، فهرست 30 اثر مستند راه‌یافته به بخش مسابقه آیین بزرگ سینمای مستند را اعلام کرد.

اعضای هیات انتخاب نهمین دوره جشن مستقل سینمای مستند خانه سینما :

 آرش اسحاقی، آرش زاهدی‌اصل، محمدرضا دزفولی، محمدحسن دامن‌زن، شیرین نادری، پریوش نظریه، مهدی شامحمدی، فتح‌اله امیری، معین کریم‌الدینی

فهرست آثار راه یافته به نهمین جشن خانه سینما

  1. آثار عجم (تهیه‌کننده و کارگردان: حسن نقاشی)
  2. آقای هرتز (تهیه‌کننده و کارگردان: صادق داوری‌فر)
  3. آلاله (تهیه‌کنندگان: مهرداد کاظمی و فرشاد اکتسابی، کارگردان: فرشاد اکتسابی)
  4. آوانتاژ (تهیه‌کننده و کارگردان: محمد کارت)
  5. احمد آقا (تهیه‌کننده و کارگردان: سیدحامد نوبری)
  6. اعتراض وارد نیست (تهیه‌کننده و کارگردانان: فرناز جورابچیان، محمدرضا جورابچیان)
  7. بهتر از زندگی (تهیه‌کننده: جمشید خوشدل، کارگردان: ماهان خمامی‌پور)
  8. پره (تهیه‌کننده: مجتبی شاهسوند، کارگردان: بابک بهداد)
  9. پرندگان در سایه (تهیه‌کننده و کارگردان: حجت طاهری)
  10. پسران سندباد (تهیه‌کننده و کارگردان: رضا حائری)
  11. پنجاه سالگی (تهیه‌کننده: مژگان صیادی، کارگردان: صبا ندایی)
  12. جمعه قالی (تهیه‌کننده و کارگردان: مهدی اسدی)
  13. دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری (تهیه‌کننده: بهتاش صناعی‌ها، کارگردانان: بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم)
  14. رئیس الوزراء (تهیه‌کننده و کارگردان: سیدمحمدرضا هاشمیان)
  15. رزم‌آرا یک دوسیه مسکوت (تهیه‌کننده: حسام اسلامی، کارگردان: سیداحسان عمادی)
  16. رویای آهنی (تهیه‌کننده: میترا روحی‌منش، کارگردان: یاسر طالبی)
  17. زنانگی (تهیه‌کننده و کارگردان: محسن استاد علی)
  18. زیمُل بلوچستان (تهیه‌کننده و کارگردان: مازیار مشتاق‌گوهری)
  19. سوزنگرد (تهیه‌کننده و کارگردان: معصومه نورمحمدی)
  20. صدای سکوت (تهیه‌کننده و کارگردان: پناه‌برخدا رضایی)
  21. علی ممد (تهیه‌کننده و کارگردان: مسعود زارعیان)
  22. فوق ماراتن (تهیه‌کننده و کارگردان: سعید کشاورز)
  23. ماهور (تهیه‌کننده و کارگردان: عبدالخالق طاهری)
  24. متهمین دایره بیستم (تهیه‌کننده و کارگردان: حسام اسلامی)
  25. مردی که فسیل شد (تهیه‌کننده و کارگردان: حامد سعادت)
  26. مسافران (تهیه‌کننده: کتایون شهابی، کارگردان: محمود رحمانی)
  27. میراث من آواز (تهیه‌کننده و کارگردان: فاطمه موسوی)
  28. نیمه پنهان ماه (تهیه‌کننده و کارگردان: آزاده بیزارگیتی)
  29. همجا (تهیه‌کننده: محمد کاظم‌بیات، کارگردان: مهدی قنواتی)
  30. همه نیمه من (تهیه‌کننده و کارگردان: سیدمهدی موسوی برزکی)

 

از جمع 30 اثر منتخب هیات انتخاب، 11 فیلم مستند احمد آقا (سیدحامد نوبری)، بهتر از زندگی (ماهان خمامی‌پور)، پسران سندباد (رضا حائری)، پنجاه سالگی (صبا ندایی)، جمعه قالی (مهدی اسدی)، رئیس الوزراء (سیدمحمدرضا هاشمیان)، سوزنگرد (معصومه نورمحمدی)، صدای سکوت (پناه‌برخدا رضایی)، متهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)، مردی که فسیل شد (حامد سعادت) و نیمه پنهان ماه (آزاده بی‌زار‌گیتی) در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده‌اند.

 نهمین جشن مستندسازان سینمای ایران شهریورماه 1396 برگزار می‌شود.

 

 

 

دسته بندی مطالب