پوستر سومین جشنواره پروین اعتصامی

 سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی 

 هیات انتخاب: رضا درستکار، مینو فرشچی، سید هادی منبتی، محمدرضا اصلانی

هیات داورانرخشان بنی اعتماد،تهمینه میلانی، داریوش مهرجویی، کامبوزیا پرتویی، سید هادی منبتی، مهران کاشانی


 قهرست جوایز و لیست برگزیدگان سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

تجلیل از 5 زن اسوه دفاع مقدس

تندیس نیلوفر زرین، دیپلم افتخار و 10 سکه بهار آزادی به خانمها:

زهرا کارکوب زاده

مژده انباشی

حاجی شاه

مریم کاظم زاده

سیده زهرا حسینی

جایزه بخش 137

تندیس نیلوفر زرین، دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی به فیلم 137 ثانیه با ناشنوایان به کارگردانی زهره صادقی مهرعلی به عنوان بهترین فیلم

 

جوایز بخش دفاع مقدس

تندیس پروین، دیپلم افتخار و مبلغ 7000000 ریال اهدایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به فیلم پستوی خالی به کارگردانی علی بیات به عنوان بهترین فیلم داستانی

تندیس پروین، دیپلم افتخار و مبلغ 7000000 ریال اهدایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به فیلم مدار صفر درجه به کارگردانی محمود رحمانی به عنوان بهترین فیلم مستند

دیپلم افتخار اهدایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به فیلم دو خواهر به کارگردانی بیژن میر باقری

 

 

 

جوایز بخش نگاه نو

تندیس پروین، دیپلم افتخار به همراه 5000000 ریال با موضوع اتحاد ملی و انسجام اسلامی اهدایی انجمن سینمای جوان به طوفان نهان قدرتی برای فیلمنامه «ترانه ای برای لوبا»

دیپلم افتخار به همراه تولید فیلم اهدایی مؤسسه ی توسعه تصویر شهر به فرشاد حاجی محمدی برای فیلمنامه «ایران ما»

 

جوایز بخش نیلوفر زرین

تندیس نیلوفر زرین، دیپلم افتخار و مبلغ 20000000 ریال اهدایی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به فیلم تاریکی های شهر به کارگردانی مریم کتابفروش بدری به عنوان بهترین فیلم داستانی

تندیس نیلوفر زرین، دیپلم افتخار و مبلغ 20000000 ریال اهدایی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با تقدیر از فیلم «قدرت» به کارگردانی مهرناز اسدی به فیلم «بخارای من» به کارگردانی لاله برزگر به عنوان بهترین فیلم مستند 

تندیس نیلوفر زرین، دیپلم افتخار و مبلغ 20000000 ریال به فیلم نزدیکتر از نفس به کارگردانی پریوش نظریه به عنوان بهترین فیلم تجربی

دیپلم افتخار و مبلغ 20000000 ریال به فیلم درخت من به کارگردانی سارا سیادت نژاد به عنوان بهترین فیلم تجربی

تندیس نیلوفر زرین دیپلم افتخار و مبلغ 4000000 ریال به فیلم پله پله تا ماه به کارگردانی توران کولیوند به عنوان بهترین فیلم پویانمایی

تندیس پروین، دیپلم افتخار و مبلغ 7000000 ریال به فیلم کوچ نامه به کارگردانی مهناز محمدی به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران

دیپلم افتخار به فیلم شهرک غرب به کارگردانی هانیه مجیدی

دیپلم افتخار به فیلم آدم و دو حوا به کارگردانی سونا مقدم

دیپلم افتخار به فیلم کراوات کتانی به کارگردانی فرزانه زینعلی

دیپلم افتخار به فیلم انار کوچک کویر به کارگردانی مریم سپهری

 

جوایز بخش نیلوفر سیمین

تندیس نیلوفر سیمین، دیپلم افتخار و مبلغ 5000000 ریال به فیلم دندان آبی به کارگردانی هومن سیدی به عنوان بهترین فیلم داستانی

تندیس نیلوفر سیمین، دیپلم افتخار و مبلغ 5000000 ریال به فیلم همنوایی ارکستر پراکنده آشویتس به کارگردانی غلامعباس فاضلی به عنوان بهترین فیلم مستند

تندیس پروین، دیپلم افتخار و مبلغ 70000000 ریال به فیلم خواب سرد به کارگردانی پیمان نهان قدرتی به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران

دیپلم افتخار به فیلم زیر پلک به کارگردانی بیژن میرباقری

 

جایزه بخش ویژه

تندیس پروین، دیپلم افتخار و 10 سکه بهار آزادی به فیلم گیلانه به کارگردانی رخشان بنی اعتماد به عنوان بهترین فیلم با موضوع نقش زن در دفاع مقدس

 

جوایز تشویقی

تندیس نیلوفر زرین و دیپلم افتخار به جوانترین فیلمساز زن رومینا محقق برای فیلم راه بلند

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به ماهایا پطروسیان برای بازی در فیلم سیاه و سفید به کارگردانی امیر توده روستا

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به زهرا واحدی برای بازی در فیلم آدم و دو حوا به کارگردانی سونا مقدم


 

فهرست فیلمهای راه یافته به بخش مسابقه سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

مشخصات فیلمنامه های بخش نگاه نو

 

ایران کشور ما

فیلمنامه نویس: هومن حقیقی / نوع: مستند / شهر: تهران

 

ایران ما

فیلمنامه نویس: فرشاد حاجی محمدی / نوع: داستانی / شهر: کرج

 

ایستگاه آخر

فیلمنامه نویس: فرا نک باغشمال / نوع :داستانی / شهر: تبریز

 

بازگشت

فیلمنامه نویس: آذرین حورمند / نوع: داستانی / شهر: بندرانزلی

 

بیلبورد

فیلمنامه نویس: سیاوش شریفیان / نوع: داستانی / شهر: نیشابور

 

پرنیان هفت رنگ

فیلمنامه نویس: مهرنوش صحرانورد – رامین تراب خانی / نوع: مستند / شهر: تهران

 

پیام بر

فیلمنامه نویس: سید وحید حسنی نامی / نوع: داستانی / شهر: تبریز

 

ترافیک شادی

فیلمنامه نویس: هومن حقیقی / نوع: مستند - داستانی / شهر: تهران

 

ترا نه ای برای لوبا

فیلمنامه نویس: طوفان نهان قدرتی / نوع: داستانی / شهر: بندر انزلی

 

تکیه

فیلمنامه نویس: اسماعیل علیزاده / نوع: داستانی / شهر: تهران

 

تمنای باران

فیلمنامه نویس: محمد بکرانی / نوع: داستانی / شهر: خراسان شمال

 

جام دوستی

فیلمنامه نویس: عزیزالله محمدپور / نوع: داستانی / شهر: با بل

 

خانه فاطمه کجاست؟

فیلمنامه نویس: الهه صلح جو / نوع: داستانی / شهر: شهرکرد

 

دده مقصود

فیلمنامه نویس: غریب منوچهری / نوع: داستانی / شهر: پارس آباد مغان

 

دختران خرما

فیلمنامه نویس: حمید علیزاده / نوع: مستند - داستانی / شهر: بوشهر

 

دستم را بگیر

فیلمنامه نویس: مهناز همدانی زاده / نوع: : داستانی / شهر: تهران

 

دستی نقاشی می کند

فیلمنامه نویس: کیوان میرکی / نوع: داستانی / شهر: سنندج

 

راهی به سوی آسمان

فیلمنامه نویس: لادن زمانیان / نوع: داستانی / شهر: تهران

 

روایت آبی

فیلمنامه نویس: محبت محبی / نوع: داستانی / شهر: مشهد

 

زن حماسه زندگی

فیلمنامه نویس: علیرضا براتی / نوع: داستانی / شهر: مشهد

 

سرزمین بی مرز

فیلمنامه نویس: رضا نوذری / نوع: داستانی / شهر: شیراز

 

سرزمین من

فیلمنامه نویس: سیمین بهبود / نوع: داستانی / شهر: نیشابور

 

عاشورای دیگر...

فیلمنامه نویس: محمد بکرانی / نوع: : داستانی / شهر: خراسان شمال

 

عزیزلیق

فیلمنامه نویس: قربانعلی طاهرفر / نوع: مستند / شهر: تبریز

 

فانوس دریایی

فیلمنامه نویس: پیمان همه خانی / نوع: داستانی / شهر: کرمانشاه

 

لاک

فیلمنامه نویس: امین کفاش زاده / نوع: داستانی / شهر: تهران

 

لا محمد لا مکه

فیلمنامه نویس: جواد صدیقی / نوع: داستانی / شهر: اصفهان

 

مرد و میدان

فیلمنامه نویس: محمد بکرانی / نوع: : داستانی / شهر: خراسان شمالی

 

مردی که هیچکس نبود

فیلمنامه نویس: محمد بکرانی / نوع: : داستانی / شهر: خراسان شما لی

 

مرزهای غم انگیز آزادی...

فیلمنامه نویس: محمد بکرانی / نوع: : داستانی / شهر: خراسان شمال

 

میراث

فیلمنامه نویس: صبا سلیمان نژاد / نوع: : داستانی / شهر: کرج

 

نادمین

فیلمنامه نویس: مهناز همدانی زاده / نوع: داستانی / شهر: تهران

 

نماز

فیلمنامه نویس: علیرضا رضائیان / نوع: داستانی / شهر: تهران

 

یادی از یادگاران

فیلمنامه نویس: فاطمه حسن پور / نوع: : داستانی / شهر: برازجان

 

یک دام چند فرجام

فیلمنامه نویس: اعظم وایانی حسنلو / نوع: پویا نمایی /شهر: تبریز

 

مشخصات فیلمهای بخش دفاع مقدس

 

مدار صفر درجه / محمد رحمانی

دو خواهر / بیژن میر باقری

انتظار / هادی محمد نسب

شکوفه های تلخ/ آذر محمدی

زمین / آرش رصافی

از بهشتی که می آییم / مهرداد اسکویی

پستوی خالی / علی بیات

منو ببخش / مریم اورنگ

مرز زندگی / طه کریمی

عروسک / محمد رحمانی

مشخصات فیلمهای بخش نیلوفر زرین - پویانمایی

 

حس نامرئی / طناز پریشان زاده

ده فرمان / مرضیه غدیری خانقایی

در خانه ما / مریم کشکولی نیا

کراوات کتانی /فرزانه زینعلی

ریشه / سارا سعیدان

پله پله تا ماه / توران کولیوند

مشخصات فیلمهای بخش نیلوفر زرین - تجربی

 

مرثیه / نازنین فراهانی

آخرین برداشت/ آسیه بحرانی

درخت من / سارا سیادت نژاد

بودن یعنی درک شدن / بهاره ترک زاده

دایره زمان / زهرا والی

دیتیل / مهنام نزهت شعار

شعر من / مریم پویا فر

نزدیکتر از نفس / پریوش نظریه

آفتاب مهر / الهه گل محمدی

مشخصات فیلمهای بخش نیلوفر زرین - داستانی

 

صدای فاصله ها / هاجر قهرمانی

تاریکیهای شهر / مریم کتابفروش بدری

آ /شورا فلاح وحدتی

زاویه معکوس / صدیقه عادل نیا

مردها همدیگر را بهتر می فهمند / مرجان علیزاده

آدم و دو حوا / سونا مقدم

در بهشت قدم بردار /عاطفه خادم الرضا

شهرک غرب / هانیه مجیدی

مشخصات فیلمهای بخش نیلوفر زرین - مستند

 

دیوان قضا / سیمین دخت فلاح

بخارای من / لاله برزگر

کوچ نامه / مهناز محمدی

سیانوزه / رخساره قائم مقامی

انار کوچک کویر / مریم سپهری

قدرت / مهناز اسدی

افسانه مرتضی ممیز / سارا طاهر مقدس

راه بلند / رومینا محقق

مشخصات فیلمهای بخش نیلوفر سیمین - داستانی

 

دستی متولد می شود / بیژن زمان پیرا

خواب سرد / پیمان نهان قدرتی

زیر پلک / بیژن میرباقری

مشترک مورد نظر / رضاکمالی

پاگرد آخر/ عبدالله قهری

خط ممتد /مانی تارخ

اتفاق همیشه ساده می افتد /وحید حاجیلویی

بهر اندک / روح الله بهرامی

در آستانه / علی بیات

شطرنج بازها /مجید شتی

دندان آبی/ هومن سیدی

مانیکور /رامین پروین

قشنگه رو جم / بهزاد رسول زاده

سیاه وسفید / امیر توده روستا

مرثیه ای برای ژاله و قاتلش

کار / مصطفی امامی

مشخصات فیلمهای بخش نیلوفر سیمین - مستند

 

تا مقصدی سفید / محمود شهبازی

همنوایی ارکستر پراکنده / غلامعباس فاضلی

دیلم ودستهای مردانه / حسن خدائی

گل چادر / علی عبدالله زاده

هزارتوهای سکوت / امین اصلانی

خاک / حسین ناظری

دستان گویای وطن / فرشاد حاجی محمدی

یکی از هزاران / احمد جان میرزایی

مه لقا / قربانعلی طاهرفر

بعد از سیاهی / نادر طریقت

مشخصات فیلمهای مسابقه بخش 137

 

منو ببینید / سارا کوزه چیان

هر اخلاق، شهروند خلاق / مونا علامه امیری

137 ثانیه با ناشنوایان / زهره صادقی مهرعلی

اگه می تونستم بگم / مینا رضایی

کلاه فرنگی / منیژه بهروز

زمین، تهران، لبخند / شهلا جوشقانی

یک درد دل / سحر صفرپور

پدر / ناهید زندی- الهه الیاد

استیشن / فریبا ادب

اولین خاطره ها / الهام تهرانی- الهام غلام نژاد

دارالفننون / ناهید زندی- الهه الیاد

دنیای قشنگ نو / مرجان اسماعیلی

وسوسه / زینب کریمی

آکتور سینما / سید ه فاطمه مرتضایی

عصر زرد / منیژه عباسی

غنچه خاکستری / آزاده علیزاده

کار اداری / سمانه ملکی