پوستر دومین جشنواره پروین اعتصامی

 دومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی 

 زمان: 3 تا 7 دی ماه

هیات انتخاب: لیلا ارجمند، مینو فرشچی، سید هادی منبتی، محمدرضا اصلانی

هیات داورانرخشان بنی اعتماد، محمدرضا اصلانی، مجید مجیدی


 فهرست اسامی برندگان و لیست فیلمهای برگزیده دومین جشنواره پروین اعتصامی

جوایز بخش پیامبر اعظم

تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار به همراه سکه بهار آزادی معادل 5 میلیون ریال اهداء می گردد به فیلم روز پنجاه هزار سال به کارگردانی محمد رضا وطن دوست

همچنین تولید فیلم بعدی فیلمساز توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به انجام خواهد رسید.

 

جوایز بخش نگاه نو

تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون ریال به فیلم فاجعه 61200 به کارگردانی شهرزاد راستانی به عنوان بهترین فیلم مستند

تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون ریال به فیلم طلوع ساخته نصیبه وفقی مجرد به عنوان بهترین فیلم پویانمایی

تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار و مبلغ 5 میلیون ریال به فیلم سرودی برای شهر گمشده ساخته پوران صارمی به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران

هیئت داوران در بخش نگاه نو هیچ فیلمی را به عنوان فیلم برتر بخش داستانی شایسته دریافت جایزه ندانست.

 

جوایز بخش نیلوفر زرین

 تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار و تولید فیلم آتی فیلمساز توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به فیلم آوای موهوم به کارگردانی کرشمه افسری به عنوان بهترین فیلم داستانی

تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار وتولید فیلم آتی فیلمساز توسط مرکز گسترش سینمای مستندو تجربی به فیلم حفره های حیات به کارگردانی معصومه نور محمدی به عنوان بهترین فیلم مستند

تندیس نیلوفر زرین جشنواره ، دیپلم افتخار و سکه بهار آزادی معادل پنج میلیون ریال به فیلم عشق و پلاستیک به کارگردانی لیلا خلیل زاده به عنوان بهترین فیلم تجربی

تندیس نیلوفر زرین جشنواره ، دیپلم افتخار وسکه بهار آزادی معادل پنج میلیون ریال به فیلم سوم شخص حاضر به کارگردانی نیکان غفاری به عنوان بهترین فیلم پویانمایی

تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار به همراه سکه بهار آزادی معادل 10میلیون ریال به فیلم روی ابرها قدم بزن به کارگردانی فاطمه حیدری به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران

دیپلم افتخار به فیلم آن بالا کنار جاده به کارگردانی مرجان اشرفی زاده

دیپلم افتخار به فیلم آبان یشت به کارگردانی آیدا فیض جعفری

دیپلم افتخار به فیلم کافه 469 به کارگردانی عاطفه خادم الرضا

 

جوایز بخش نیلوفر سیمین

 تندیس نیلوفر سیمین ، دیپلم افتخار به همراه سکه بهار آزادی معادل 3 میلیون ریال به فیلم منطق مطلق اتفاق به کارگردانی بهرام توکلی به عنوان بهترین فیلم داستانی

تندیس نیلوفر سیمین ، دیپلم افتخار به همراه سکه بهار آزادی معادل 3 میلیون ریالبه فیلم چه شگفت است عشق به کارگردانی امید بنکدار و کیوان علیمحمدی به عنوان بهترین فیلم مستند

تندیس نیلوفر سیمین ، دیپلم افتخار به همراه سکه بهار آزادی معادل 3 میلیون ریال به فیلم مادموازل به کارگردانی علیرضا فشامی به عنوان بهترین فیلم تجربی

تندیس سیمین جشنواره ، دیپلم افتخار به همراه سکه بهار آزادی معادل 5 میلیون ريال به فیلم دختران آفتاب به کارگردانی مهدی نادری به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران

دیپلم افتخار به فیلم بعد از ناهار می نشینیم و حرف می زنیم به کارگردانی رامین پروین

دیپلم افتخار به فیلم مشی و مشیانه به کارگردانی حسن نقاشی

دیپلم افتخار به فیلم سه کیلومتر جلوتر به کارگردانی شهرام شاه حسینی

 

جوایز بخش ویژه

 تندیس نیلوفر زرین ، دیپلم افتخار به فاطمه معتمد آریا برای فیلم گیلانه به کارگردانی رخشان بنی اعتماد به عنوان ایفای ماندگار ترین نقش زن در سینمای ایران


 

فهرست فیلمهای منتخب مسابقه دومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

بخش پیامبر اعظم - پویانمایی

 

پیامبر عزیز ما / هاله چهله زاده

بخش پیامبر اعظم - داستانی

 

دستهایی رو به آسمان / جواد مزد آبادی

عکس یار / منصوره قدیری

معراج / نرگس آبیار

کوه - باران - مهربان / طاها شجاع نوری

بخش پیامبر اعظم - مستند

 

روز پنجاه هزار سال / محمدرضا وطن دوست

متبرک باد نام تو / سید جواد میر هاشمی

شصت و سه / شهناز سلیمانی

کهیعص / زیبا توسلی

بخش نگاه نو - پویانمایی

 

خط قرمز / فیروزه لایقی / موسسه آذر رسام سبلان

سه / فطیما یثربی / فطیما یثربی

طلوع / نصیبه وقفی مجرد/ انجمن سینمای جوان کاشان

درست سر وقت / شیوا وزیری / شیوا وزیری

بخش نگاه نو - داستانی

 

پرنده جون بخون / مرضیه محبوب / مر ضیه محبوب

تابی نهایت / فاطمه راستی یگانه / مهدی نیک نژاد

بخش نگاه نو - مستند

 

سرودی برای شهر گمشده / پوران صارمی / سپهر توکلی - خانه ی زنان هنرمند ایران

کلانتری زنان / آذر محرابی / انجمن سینمای جوان

خانه های امن / مریم حق پناه / مریم حق پناه

یک روز در کلانتری / سحر سلحشور / انجمن سینمای جوان

فاجعه 61200 / شهرزاد راستانی / شهرزاد راستانی

آدمهای روی پل / آزاده قچاق / آزاده قچاق

 

بخش نیلوفر زرین - پویانمایی

 

چرا من / منصوره فاطمی قمی / منصوره فاطمی قمی

سوم شخص حاضر / نیکان غفاری / نیکان غفاری

علامت سوال/ سمانه ممتازمند / سمانه ممتازمند

آینه / عزت بانو ناصری / گروه انیمیشن ساحا

سفر به روشنائیهای ته فنجان / سیده فهیمه تقوی / فهیمه تقوی

من اونو می خوام / هدی مکرمی / صداوسیمای مرکز همدان

بخش نیلوفر زرین - تجربی

 

کافه 469 / عاطفه خادم الرضا / عاطفه خادم الرضا

عشق وپلاستیک / لیلا خلیل زاده / لیلا خلیل زاده

نان / صدف فروغی / صدف فروغی

سه ، دو ، یک / سحر ناز محمد جواهری / سحر ناز محمد جواهری

کاغذ های سفید ومدادهای تراشیده / بهاره رجبی / بهاره رجبی

بخش نیلوفر زرین - داستانی

 

لحظه رقصیدن فرفره ها / بهار للهی / انجمن سینمای جوان تهران

بن بست مهربان / نرگس آبیا ر/نرگس آبیار

قتل در کافی شاپ / بنفشه زارعی محمود آبادی/ بنفشه زارعی محمود آبادی

آوای موهوم / کرشمه افسری / هومن کبیری پرویزی

ماه عسل / آیدا کیخائی / آیدا کیخائی - محمد یعقوبی

یک داستان زن پسند / طلایه اطلسی / طلایه اطلسی

آن بالا کنار جاده / مرجان اشرفی زاده /مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی

خاکستر نگاه / لعیا میر نصیری / فرید ابراهیمی

کاشکی منم گربه بودم / لاله برزگر/ لاله برزگر

بخش نیلوفر زرین - مستند

 

روی ابرها قدم بزن / بهناز تاجیک / مرکز گسترش سینمای مستندوتجربی

روی خط نور / زهرا عبداللهی خراطی / زهرا عبداللهی خراطی

حفره های حیاط / معصومه نور محمدی / معصومه نور محمدی

سروا / فاطمه حیدری /فاطمه حیدری

شکر تلخ / پریسا روشن /انجمن بیماریهای خاص - شبکه سوم سیما

روز آفرینش/ سودابه مجاوری / سودابه مجاوری

آبان یشت /آیدا فیض جعفری / آیدا فیض جعفری

بخش نیلوفر سیمین - تجربی

 

آقا آقا ، خانم خانم / علی عبداله زاده/ مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی

مادموازل / علیرضا فشامی / علیرضا فشامی

سه کیلومتر جلوتر / شهرام شاه حسینی / سازمان سینمائی فجر

پاگرد آخر / عبداله قهری/ انجمن سینمای جوان تویسر کان

دختر - مرد - پنجره / فرهاد پاکدل / فرهاد پاکدل

بخش نیلوفر سیمین - داستانی

 

منطق مطلق اتفاق / بهرام توکلی/ انجمن سینمای جوان تهران

مامان مرد / کاوه قهرمان / کاوه قهرمان

بعد از ناهار می نشینم / رامین پروین/ علی ملا قلی پور - رامین پروین

قربانی / پناه بر خدا رضائی / انجمن سینمای جوان تهران

آچمز / علیرضا احمد زاده / جواد احمد زاده

بخش نیلوفر سیمین - مستند

 

مش ومشیانه / حسن نقاشی / انجمن سینمای جوان

چه شگفت است عشق / امید بنکدار - کیوان علی محمدی / انجمن سینمای جوان

دختران آفتاب / مهدی نادری / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

خصوصی / لقمان خالدی / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

پل معلق / داریوش اقبا پاشاوی / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی