ششمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی 

  هیات انتخاب: علی درخشی، پریوش نظریه، سید ناصر هاشم زاده، محمدرضا اصلانی

هیات داوران: جهانگیر الماسی، احمد الستی، محمدرضا اصلانی، سیدهاشم منبتی، سید ناصر هاشم زاده، پریوش نظریه


 فهرست اسامی فیلمهای بخش مسابقه ششمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

لیست فیلمهای برگزیده هیئت انتخاب داستانی

کیوره/ رحیم بلندی/ 20 دقیقه/ آذربایجان شرقی

شیشه های بخار گرفته/ افشین عامریان/ 14 دقیقه/کرج

سایه خاموش من/ علی حیاتی / 17 دقیقه/ اهواز

دو خانه در یک باغ/ ناجیه سلیمی/ 6 دقیقه/ بوکان

دلیل/ علی الفت / 1:34 دقیقه/ همدان

باهم/ مریم فتحی فر/ 21 دقیقه/ اردبیل

من شیرینم/ روح الله اکبری / 23:50 دقیقه/ ایلام

شیر تلخ/ ناصر ضمیری / 29 دقیقه/ مشهد

نفس نرم نسیم/ سعید همتی وند/ 27 دقیقه/ مشهد

شب اول/ حسین محمدی/ 10دقیقه/ تهران

وقتی همه چیز تمام می شود/ شهرام میراب اقدم/ 10 دقیقه/ تهران

باران اگر/ مریم عبدلی/ 25 دقیقه/ تهران

آبی عمیق/ مرجان اشرفی زاده/ 6 دقیقه/ تهران

پژواک سکوت/ نیکی ابراهیم شاه/ 8 دقیقه/ تهران

بار دیگر خاطراتی که دوست می داشتم/ الیکا رضایی/ 8 دقیقه/ تهران

سکوت برکه ها/ فاطمه دست مرد/ 6 دقیقه/ شهرری

سرزمین من همسرم/ مجتبی کوه کن / 15 دقیقه/ رشت

رنگین کمان نیمه شب/ حمید بهمنی / 10:34 دقیقه/ تهران

پشت بام/ فائزه عزیزخانی/ 12:58 دقیقه/ تهران

کابوس طولانی/ معصومه صالح بیگی/ 4 دقیقه/ کرج

گمشدگان/ زهره زاهدی کرمانی / 8:8 دقیقه/ تهران

صدای سکوت ها/ شیما جوان/ 37 دقیقه/ تهران

سوء تفاهم/ محمد کیابیان /1:40 دقیقه/ تهران

قارال/ قادر فریور /22:30 دقیقه/ تبریز

دوردست/ کاوه قهرمان / 15 دقیقه/ تهران

بادبادک ترسو/ بنت الهدی ترابیان / 29:49 دقیقه/ تهران

فصل سرد/ امید معلم / 6 دقیقه/ تهران

گوزنهای پا به ماه/ حسن قهرمانی/ 13 دقیقه/ اردبیل

اویان OYAN/ اسماعیل منصف / 19 دقیقه/ تهران

 

لیست فیلمهای برگزیده هیئت انتخاب مستند

اتاق نیمه تاریک، پنجره نیمه روشن/ رویا مجدنیا / 45 دقیقه/ تهران

آرواد/ حسین مظفری / 12:30 دقیقه/ بوشهر

انگار باید به مرگ احترام گذاشت/ فرشید اخلاقی پور /20 دقیقه/تهران

تامان خالا/ علی دلکاری / 19دقیقه/ آذربایجان شرقی

تنیده و تمنا/ ربابه اندمه / 36 دقیقه/ مازندران

جنگل خوس/ سهیلا پورمحمدی / 5 دقیقه/ رشت

خانه سنگ ندارد/ فائزه عزیزخانی / 31 دقیقه/ تهران

زن در سایه ام.اس/ زهرا نیازی/ 45 دقیقه/تهران

شکارچیان بهترین پیروانند/ مژگان ایلانلو / 29 دقیقه/تهران

شیرین/ مهین محمدپور / 27 دقیقه/ خراسان جنوبی

عروسی خون/ کاترین غلامی / 25 دقیقه/ آبادان

فرشته‌ای روی شانه راست من/ آزاده بی زار گیتی / 45 دقیقه/ تهران

فصل غمناک زندگی / بابک سراب / 25 دقیقه/تهران

کول فرح/ مهوش شیخ الاسلامی/ 42 دقیقه/ تهران

وقتی که نور می تابد/ شهریار پورسیدیان / 19 دقیقه/ تالش

وندا/ مریم فتحی فر / 18 دقیقه/ اردبیل

مردی از هزاران سال/ مژده علم / 33 دقیقه/ تهران

مادران سرزمین جنگ/ محمدحسین قاسمی / 21 دقیقه/ قم

هرکس نامت را با شماره ای به ذهن می آورد/ نرگس لطیف پور/ 10 دقیقه/تهران

 

لیست فیلمهای برگزیده هیئت انتخاب تجربی

ایستگاه 44 / فرشید اخلاقی پور / 12 دقیقه/ تهران

بدون عنوان/ سیدمحمد صابر/ 100 ثانیه/ لاهیجان

بیگانگی/ مریم فخیمی / 5:55 دقیقه/ تهران

چشم ماهی/ محی الدین صالحی / 5 دقیقه/ پاوه

زندگی من نیستم/ سارا رحیم زاده / 12 دقیقه/ تهران

طنین/ عاطفه خادم الرضا / 5 دقیقه/ تهران

کنار قاب خالی/ فاطمه برزکار / 3 دقیقه/ شهرکرد

لحظه سکوت سایه‌ها/ عثمان محمدی / 7:40 دقیقه/ سنندج

نیمه رویایی/ سودابه شایگان / 8 دقیقه/ تهران

وقتی رشته خیالاتم از دست برود/ رها رضوی / 5 دقیقه/ تهران

یازده/ شیرین برق نورد / 5 دقیقه/ تهران

ظهور/ سحر ایمانی فر / 2 دقیقه/ لاهیجان

اگه چی بشه چی؟/ فاطمه امجدی مسلمان / 3:30 دقیقه/ دماوند

 

لیست فیلمهای برگزیده هیئت انتخاب پویانمایی

آدم ها/ ماشاالله محمدی / 3:10 دقیقه/ سنندج

ایستگاه/ ناهید صمدی امین / 12 دقیقه/ تهران

بارون/ مهرنوش خرم / 1:30 دقیقه/ تهران

بالاتر از ابرهای خاکستری/ ساره شفیعی پور / 8 دقیقه/ تهران

بی‌خوابی/ بهاره نوری زاده / 8:10 دقیقه/ تهران

بیگ بنگ/ ویدا داودی / 3 دقیقه/ زاهدان

پانتومیم در کمتر از 3 دقیقه/ شیلا توکلی / 2:20 دقیقه/ تهران

روز داوری 2/ پگاه خرم آبادی / 1:30 دقیقه/ خرم آباد

زنی زیر یخ‌ها آواز می خواند/ مریم خلیل زاد / 10 دقیقه/ تهران

سایه ها در آخرین خاطره رود/ رضا محمدی / 4 دقیقه/ سنندج

سرّو پند/ نجمه بهنام نیا / 10 دقیقه/ تهران

صبح به خیر اتو/ لیلا کسائی / 8:36 دقیقه/ شیراز

عصر عاشورا/ شفیقه آسانی / 2:5 دقیقه/ مشهد

فیل (م)/نجمه هاشم الحسینی/ 4 دقیقه/ تهران

قارقا (کلاغ)/ زینب قربانی / 4 دقیقه/ اردبیل

قرمز، سفید، سیاه/ مرضیه راوند / 6 دقیقه/ تهران

ماسوله/ بهرام عظیمی / 10 دقیقه/ تهران

مرگ و پیرزن/ لیدا فضلی / 12 دقیقه/ تهران

من، همسرم و گاومون/ آزاده معزّی / 7:10 دقیقه/ تهران

نیم پرده/ حمیده جوادی / 6:25 دقیقه/ تهران

 

لیست فیلمهای برگزیده بخش ویژه مستند

چوپل/9:30 دقیقه/ ساری/ مریم رزاقی

بی بی طلا/ 20 دقیقه/ لرستان/ فردوس خسروی

جنایت در سکوت/30 دقیقه/ کردستان/ بهروز نورانی پور

خواب مریم/13 دقیقه/  آبادان/ محمد رحیمیان، احسان موسوی

جایی که زندگی می کنیم/45 دقیقه/ تهران/ مرتضی پایه شناس

در لهجه وزیدن خاموشان/38:20 دقیقه/ استان گلستان/ حاتم نائیج زاده

نان سنگ/20 دقیقه/ مهاباد/ محسن ضیائی

ئه ژین/25 دقیقه/ مهاباد/ پرشنگ بشیری

 

فهرست فیلمهای برگزیده بخش ویژه داستانی

جعبه ها/ 21 دقیقه/ تهران/ احسان جعفری

پشت دیوار رویا/ 9 دقیقه/ قم/ سعید نجاتی

در راه ویلا/ 22 دقیقه/ تهران/ منیر قیدی

پریسان/  26 دقیقه/ تهران/ اعظم نجفیان

هوای بسته بندی شده/ 10 دقیقه/ همدان/ اکبر تراب پور

حلیمه/ 17 دقیقه/ تهران/ طاهره حسن زاده

مونس/ 19 دقیقه/ تهران/ افسانه محتشمی پور

کندوها هرگز خالی نمی مانند/ 27 دقیقه/ تهران/ داوود سعیدی ساعدی

آیرلیق/ 20 دقیقه/ تبریز/ نادر ساعدی ور

وقتی که مرد شدم/ 38 دقیقه/ مشهد/ مجتبی مقنّی